VIDEO | Scene incredibile la Manchester City! Guardiola a vrut să sară la bătaie cu Sergio Aguero

Manchester City

Manchester City a remizat sâmbătă cu Tottenham, 2-2. Meciul a fost marcat de un gol anulat cu VAR al lui City în minutele de prelungire, dar şi de un conflict între Josep Guardiola şi Sergio Aguero.

Aguero a fost titular în meciul din a doua etapă şi a înscris golul de 2-1, în minutul 35. În cele din urmă, argentinianul a fost înlocuit în minutul 65 de Gabriel Jesus, gest care i-a provocat o criză de nervi celui poreclit "Kun".

Atacantul a ţipat la Guardiola, moment în care antrenorul i-a pus mână în piept jucătorului său şi l-a împins. Dialogul incendiar dintre cei doi a continuat şi Guardiola a trebuit să fie oprit de un secund pentru a nu se duce după Aguero.

Peste doar câteva secunde, Guardiola a revenit spre bancă de rezerve şi i-a "aruncat" cuvinte grele fotbalistului său. Spre finalul partidei, cei doi s-au împăcat şi s-au îmbrăţişat în faţa camerelor de filmat.

Gazdele au marcat prin Sterling ’20 şi Aguero ’35. Pentru Tottenham au înscris Lamela ’23 şi Moura ’56.

Afla mai multe despre: kun agueromanchester citypep guardiola