VIDEO | SCM Râmnicu Vâlcea - Krim Mercator 31-16, în grupele Ligii Campionilor! Campioana a făcut spectacol!

Handbal

SCM Râmnicu Vâlcea - Krim Mercator s-a terminat 31-16, o victorie spectaculoasă a echipei lui Florentin Pera.

LIVE VIDEO | SCM Râmnicu Vâlcea - Krim Mercator 31-16

Min. 60: Final de meci! SCM Rm. Vâlcea câştigă cu 31-16, o victorie sigură şi spectaculoasă a echipei lui Florentin Pera.

Min. 58: Diana Ciucă (19 ani) a avut patru intervenţii salvatoare, care mai de care mai spectaculoase.

Min. 52: Irina Glibko e cea mai bună marcatoare a meciului, cu nouă reuşite, dintre care şase doar în repriza a doua.

Min. 43: Portăriţa noastră, Marta Batinovic, a avut o intervenţie spectaculoasă cu care a blocat o încercare de lob.

Min. 39: Timeout cerut de Krim! Vâlcencele conduc cu 10 goluri diferenţă.

Min. 36: Vâlcea s-a desprins la nouă goluri diferenţă faţă de Krim! Iryna Glibko a marcat de patru ori consecutiv după pauză.

Min. 31: A început repriza a doua!

Min. 30: Pauză în Sala Traian. Fetele lui Florentin Pera conduc cu şase goluri. Mai jos puteţi urmări un rezumat al primei reprize.

Min. 26: Alicia Fernandez înscrie în doi timpi de la 7 metri, după ce Mamic a apărat în primă fază aruncarea.

Min. 23: Gol frumos reuşit de SCM Rm. Vâlcea, după ce mingea a circulat foarte bine până să scuture plasa.

Min. 21: S-au marcat două goluri în mai puţin de un minut. E 8-6.

Min. 16: SCM Râmnicu Vâlcea face 6-3 prin Fernanda Silva, fanii sunt în extaz la fiecare gol.

Min. 14: Timeout Krim! Antrenorul slovenelor e nemulţumit că Vâlcea conduce cu 5-3.

Min. 10: Vâlcea preia pentru prima dată conducerea în meci, 3-2, după o aruncare de la şapte metri.

Min. 8: După opt minute de joc, s-au marcat doar două goluri în Sala Traian, 0-2.

Min. 1 A început meciul!

UPDATE | Iulia Dumanska a suferit o entorsă la antrenamentul de joi şi nu a putut fi recuperată până la meciul de astăzi, astfel că va rata partida din Liga Campionilor cu Krim.

LIVE VIDEO | SCM Râmnicu Vâlcea - Krim Mercator, sâmbătă, de la 15:00, la Telekom Sport 3

Campioana en-titre la handbal feminin şi echipa care are cele mai mari şanse să câştige şi în acest sezon titlul în Liga Florilor, joacă primul meci în grupele principale împotriva celor de la Krim Mercator, din Slovenia.

Râmnicu Vâlcea porneşte în grupele principale de pe ultimul loc, fără niciun punct, în timp ce handbalistele de la Krim încep pe poziţia a 4-a, cu patru puncte.

Din Grupa 2 mai fac parte Gyor, Brest, Buducnost şi Savehof. Primele patru locuri se califică în sferturile de finală ale competiţiei.

Afla mai multe despre: scm ramnicu valceahandballiga campionilor