VIDEO | SCM Râmnicu Vâlcea - Odense 21-30. Înfrângere dură pentru fetele lui Florentin Pera!

Handbal

SCM Râmnicu Vâlcea a pierdut cu Odense, în al doilea meci din grupele Ligii Campionilor, scor 21-30, pe teren propriu.

VIDEO | SCM Rm. Vâlcea - Odense 21-30

Min 60 21-30 Final de meci. Vâlcea pierde cu Odense la nouă goluri diferenţă.

Min 57 18-28 10 goluri diferenţă! Jocul echipei lui Pera nu funcţionează, iar Odense face scor.

Min. 25 18-27 O nouă diferenţă uluitoare. Odense conduce şi are un avantaj de nouă goluri.

Min 51 17-24 Timeout cerut de Florentin Pera. 10 minut înainte de final, Odense continuă să conducă!

Min 45 14-21 Din nou, cea mai mare diferenţă de până acum în partidă. Şapte goluri în favoarea danezelor de la Odense.

Min 42 13-19 Odense continuă să conducă la mare diferenţă, cea mai mare de până acum, şase goluri.

Min 38 12-17 Vâlcea a înscris primele goluri în repriza secundă, dar Odense continuă să conducă la cinci goluri.

Min. 35 10-15 Repriza începe prost pentru Vâlcea. Cinci goluri diferenţă în favoarea danezelor.

Min. 30 10-13. Odense intră cu avantaj de trei goluri la cabine.

Min 25 10-10. Scor egal pe tabelă!

Min. 23 8-9 Vâlcea se apropie şi mai mult. De la 9-5 pentru Odense, fetele lui Florentin Pera s-au apropiat la un gol.

Min. 22 7-9 Echipa lui Pera a mai tăiat un gol din diferenţa.

Min. 19 6-9 Vâlcea a redus din diferenţă, dar Odense e în continuare la conducere.

Min. 17 4-8 Patru goluri diferenţă în favoarea danezelor

Min. 14 3-5 Danezele sunt în continuare la conducere.

Min. 10 2-4 Odense înscrie din nou.

Min. 8 2-3 Vâlcea înscrie din nou.

Min. 5 - 1-3 Fernandes înscrie primul gol pentru Vâlcea.

Min. 3 0-2 Odense înscrie din nou.

Min 2. 0-1 Odense deschide scorul.

Min. 1 A început partida.

Situaţia este una delicată pentru campioana României după ce două dintre cele mai importante jucătoare ale formaţiei antrenate de Florentin Pera a fost depistate pozitiv cu coronavirus înaintea acestui duel. Kristina Liscevic şi Mireya Gonzalez au acuzat lipsa mirosului şi stări inconfortabile, astfel că au fost supuse testului COVID-19. Cele două au confirmate cu noul coroanvirus, astfel că toată echipa a fost izolată şi retestată. Din fericire, nimeni în afara celor două nu a mai fost infectat.

• LIVE VIDEO | SCM Râmnicu Vâlcea - Odense, sâmbătă, ora 17, pe Telekom Sport. Misiune dificilă pentru gazde fără două dintre cele mai importante jucătoare

Rămâne de văzut cum va reuşi Florentin Pera să-şi capaciteze jucătoarele într-o asemenea situaţie, frustrantă pentru toată lumea, plină de teamă şi semne de întrebare. Meciul cu Odense va fi mai dificil decât ar fi arătat calculele hârtiei la începutul grupei. În plus, Râmnicu Vâlcea vine după o înfrângere clară la Brest, scor 21-28. Odense vine după victoria 32-27, acasă, cu Borussia Dortmund.

Afla mai multe despre: handbal