VIDEO | Scor de neprezentare în sferturile Cupei Franţei între ASM Belfort şi Rennes! Rezumatul partidei

Rennes se află la o singură victorie de o nouă finală în Cupa Franţei. Deţinătoarea trofeului s-a calificat în semifinale, după ce a învins-o cu 3-0 pe Belfort, micuţa echipă de liga a patra, aflată în premieră în sferturile de finală.

Raphinha a înscris unicul gol al primei reprize. Echipa lui Julien Stephan şi-a securizat victoria cu 20 de minute înainte de final, când a beneficiat de o lovitură de la 11 metri. Niang a marcat. În prelungiri, Siebatcheu a închis tabela la 0 la 3.

Afla mai multe despre: rennesasm belfortcupa franteisferturi cupa franteisemifinale cupa frantei