VIDEO | Scorul etapei în Serie A! Atalanta a umilit-o pe Udinese după ce a fost condusă pe teren propriu

Serie A

Vineri, Leicester a câştigat la Southampton cu scorul de 9-0. Două zile mai târziu, a venit rândul campionatului italian să ofere un scor "fluviu".

În minutul 12, Atalanta era condusă pe teren propriu de Udinese. Ilicic a egalat în minutul 21, iar după eliminarea lui Opuku din minutul 32, dezastrul s-a prăbuşit asupra celor din Udine.

Gruparea din Lombardia a mai înscris de două ori şi a intrat în avantaj la pauză, iar în a doua repriză s-a dezlănţuit. Muriel a reuşit hattrick-ul, iar meciul s-a încheiat cu victoria lui Atalanta, scor 7-1.

În urma acestui rezultat, Atalanta urcă pe locul 3 în Serie A, în timp ce columbianul Muriel a ajuns pe locul doi în clasamentul celor mai buni marcatori din Serie A. Cu opt goluri, este la doar o reuşită în spatele golgheterului Ciro Immobile.

Afla mai multe despre: atalantaserie a