VIDEO | Se reface cuplul letal din atacul Astrei. "Acesta e obiectivul nostru"

Astra Giurgiu

După victoria de la Sf. Gheorghe, acolo unde Astra a învins-o pe Sepsi cu scorul de 3-2, "gemenii golurilor", Budescu şi Alibec, au recidivat şi la Botoşani. Atacantul a fost servant, iar mijlocaşul a finalizat.

Alibec i-a pasat decisiv lui Budescu şi la Sf. Gheorghe, la golul de 2-1 al Astrei. Acum, la Botoşani, cei doi au decis singuri meciul în favoarea giurgiuvenilor. În minutul 51, Budescu a înscris după assistul lui Alibec, care a dat şi el al treilea gol al sezonului în minutul 69.

"O victorie importantă, muncită, am alergat foarte mult toată echipa şi suntem foarte fericiţi că am câştigat aici.

(SE REFACE CUPLUL LETAL ALIBEC BUDESCU? GEMENII GOLULUI?)

Să sperăm, mai avem puţin de reluat pregătirea, să fim la nivel cu ceilalţi şi cu siguranţă vom face o figură frumoasă.

Acesta este obiectivul nostru, să intrăm pe loc de play-off, şi Botoşaniul era una dintre adversarele noastre pentru intrarea în play-off", a declarat Denis Alibec după meciul de la Botoşani.

Afla mai multe despre: astrabudescualibec