VIDEO | Seară magică pentru Ianis Hagi! Remontada uluitoare pentru Rangers, după o dublă de vis a decarului naţionalei

UEFA Europa League

Ianis Hagi a reuşit două goluri în meciul dintre Rangers şi Braga, scor 3-2, din 16-imile de finală ale Europa League.

În minutul 67, la scorul de 2-0 pentru portughezi, internaţionalul român a primit o pasă în partea dreaptă şi a pătruns în centru, după care a şutat puternic cu piciorul stâng, la colţul scurt, mingea lovind şi bara înainte de a intra în poartă. Execuţia lui Ianis Hagi l-a făcut fericit pe tatăl său, surprins în tribunele stadionului Ibrox, imediat după gol.

Ulterior, Ianis Hagi a reuşit dubla şi a dus scorul la 3-2, în minutul 82, la şapte minute după ce Aribo restabilise egalitatea. Decarul naţionalei a marcat cu noroc din lovitură liberă, după ce mingea trimisă de el a fost deviată de zid, iar portarul advers nu a mai putut să intervină.