VIDEO Seară magică pentru Ianis Hagi! SHOW TOTAL în amicalul cu Lyon: noul star al lui Rangers i-a marcat două goluri lui Tătăruşanu

Ianis Hagi a fost titular în amicalul contra echipei lui Tătăruşanu (şi el titular la Lyon). Ianis i-a marcat două goluri în decurs de cinci minute portarului echipei naţionale. A fost lăudat la final de presă şi fani.

46 de minute a jucat Ianis Hagi contra lui Olympique Lyon, unul dintre cele mai tari amicale ale verii pentru trupa lui Rangers.

De numai 20 de minute a avut nevoie pentru a marcat primul gol. Peste alte 5 minute, Hagi Junior a marcat si a doua oară, stabilind scorul pauzei.

A fost înlocuit după prima parte cu Kamara, la finalul unei reprize în care a făcut diferenţa pentru echipa sa.

Presa scoţiană a remarcat prestaţia excelentă a românului. La fel şi suporterii lui Rangers, care au explodat pe reţelele de socializare.

LIVE SCORE Lyon - Rangers 0-2 (Ianis Hagi 20,25)

Ianis a fost schimbat la pauză cu Kamara

Scoţienii conduc la pauză cu 2-0. Ianis Hagi l-a învins de două ori pe Ciprian Tătăruşanu, colegul său de la echipa naţională

Min 40. Ryan Kent a fost eliminat

Min 25. Gooool din nou Ianis Hagi!!! Dublă de senzaţie pentru internaţionalul român

Min 20. Ianis Hagi marchează în minutul 20 chiar în poarta lui Tătăruşanu. A fost o minge deviată de brazilianul Marcelo, dar majoritatea agenţiilor de presă îl creditează pe Ianis cu reuşita

/p>

Primul amical important pentru formaţia lui Ianis Hagi îl găseşte pe internaţionalul român titular în unsprezecele ales de Steven Gerrard.

Partida se dispută pe Parc Olympique Lyonnais, iar organizatorii au decis să permită accesul unui număr limitat de spectatori.

Steven Gerrard a ales următorul 11: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Edmunson, Barisic - Davis, Jack, Aribo - Ianis Hagi, Morelos, Kent.

Rezerve sunt: Firth, Bassey, Defoe, Murphy, Patterson, Kamara, Barker, Jones, Stewart, Docherty, McCrorie, Mayo, Barjonas, Arfield, Middleton.

La Lyon, Tătăruşanu începe meciul ca titular: Tatarusanu - Rafael, Marcelo, Andersen, Bard - Jean Lucas, Caqueret, Traoré - Reine-Adelaïde, Cherki, Toko Ekambi.

Afla mai multe despre: ianis hagitătăruşanu