VIDEO Seara perfectă a lui Răzvan Lucescu. Rezumatul semifinalei de VIS din Liga Campionilor Asiei se vede aici

La doar 3 luni de când a devenit antrenorul saudiţilor, Răzvan Lucescu este aproape de o performanţă remarcabilă alături de fotbaliştii săi. Al Hilal s-a impus cu 4-1 în deplasarea de la Al Sadd şi a făcut un pas uriaş către finala Ligii Campionilor Asiei.

Al Hilal a început prost meciul din deplasare, iar Gomis a marcat în propria poartă în minutul 14. Atacantul francez şi-a luat rapid revanşa şi a marcat două goluri extrem de importante pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Pe lângă golurile reuşite de Gomis, Al Hilal a mai înscris de două ori, prin Albulayhi şi Al Shalhoub.

La scorul de 1-1, în minutul 35, Hassan a fost eliminat, iar Al Sadd a rămas în inferioritate numerică. Înfrângerea gazdelor a venit în ziua în care Xavi a fost desmenat antrenorul ligii din Qatar în lunile august şi septembrie. Meciul retur din semifinalele Ligii Campionilor Asiei va avea loc la 22 octombrie, la Riyadh. Rezumatul meciului, îl vezi mai jos:

Afla mai multe despre: răzvan lucescu