VIDEO Şeicul lui PSG, gesturi total neaşteptate după finala Champions League! Ce s-a întâmplat în timp ce jucătorii primeau medaliile

Preşedintele lui PSG, Nasser Al-Khelaifi, rămâne cu banii în buzunar, după primele de 1 milion de euro promise fiecărui jucător, în cazul câştigării Champions League. La finalul meciului cu Bayern Munchen, oficialul lui PSG a făcut câteva gesturi superbe.

VIDEO | PSG - Bayern Munchen 0-1 (K. Coman 59)

Bayern Munchen a învins, duminică, la Lisabona, echipa Paris Saint-Germain, scor 1-0, şi a câştigat Liga Campionilor pentru a şasea oară în istoria sa

Golul bavarezilor a fost marcat de Kingsley Coman, în minutul 59. Ambele echipe au avut ocazii mari de-a lungul primei reprize, PSG prin Neymar, iar Bayern Munchen a avut o bară prin Lewandowski. Meciul este arbitrat de italianul Daniele Orsato, iar rezervă a fost Ovidiu Haţegan.

Campionii Franţei au fost primii care şi-ai primit medaliile, iar pe podium s-a aflat şi preşedintele lui PSG, Nasser Al-Khelaifi. Şeicul a simţit momentul şi i-a îmbrăţişat pe jucătorii cei mai afectaţi trecuţi să-şi ridice medaliile.

Printre ei s-a aflat şi Neymar, care a petrecut mai multe secunde în braţele lui Al-Khelaifi. Inclusiv antrenorul Thomas Tuchel a fost îmbrăţişat de oficialul lui PSG.

Afla mai multe despre: nasser al-khelaifipsg