VIDEO | Şelimbăr - Buzău 2-1, în Liga 2! Gazdele au întors rezultatul după pauză

Liga 2

FC Buzău a ratat şansa de a se apropia de podiumul Ligii 2, după înfrângerea cu Şelimbăr, scor 2-1.

Şelimbăr - Buzău 2-1, în Liga 2

Chică-Roşă a deschis scorul la Avrig şi a ajuns la 11 reuşite în 12 partide jucate în acest sezon. Prima repriză a fost cu ghinion pentru debutantul Buzăului, Modibo Keita: în urma unei ciocniri cu un adversar, jucătorul din Mali a fost scos de pe teren cu ambulanţa şi dus la spital.

Putea să fie egal până la pauză, dar Curtean a ratat un penalty pentru Şelimbăr.  Tătar a restabilit egalitatea în partea a doua, cu un gol frumos, iar Vişa a dus-o în avantaj pe Şelimbăr.

Buzău a pierdut după 11 meciuri consecutive fără înfrângere în campionat.

Afla mai multe despre: selimbar buzau 2-1liga 2