VIDEO | Semnele de întrebare ale lui Florin Tănase, după FCSB - Gaz Metan 1-0: "Nu mai jucăm ce jucam înainte"

FCSB s-a impus cu 1-0 în meciul cu Gaz Metan Mediaş, graţie golului marcat de Florin Tănase în minutul 90+2, şi a revenit pe primul loc în Liga I, la egalitate de puncte cu CFR Cluj.

"Un meci destul de greu, un adversar foarte greu. Consider că nu am jucat ce trebuia. Ca să îi deschidem, să ne creăm mai multe ocazii. Important este că am luat cele 3 puncte şi am revenit pe primul loc.

Am făcut nu doar o primă repriză slabă, tot meciul nu am jucat ce trebuia. Trebuie să analizăm şi să redevenim echipa care eram înainte, care îşi crea multe ocazii. Acum e prea bun gazonul. Au mai fost meciuri în care nu am jucat ce trebuia.

Vom analiza împreună cu staff-ul şi vom vedea. (n.r. joacă atacant) Am spus-o. Doar nu o să mă repet de 100 de ori. Până la urmă o să joc unde are echipa nevoie" , a spus Florin Tănase.

Afla mai multe despre: tanase