VIDEO | Senzaţionalul George Puşcaş! Românul a reuşit un hattrick în 5 minute pentru Readinggalerie foto

Internaţionalul român George Puşcaş a marcat trei goluri pentru formaţia sa, Reading în deplasarea de la Wigan.

Atacantul echipei naţionale a reuşit să înscrie de trei ori, prima dată chiar la scorul de 0-1. Condusă din minutul 34 cu 1-0 după reuşita lui Garner, Reading a revenit în decurs de două minute cu ajutorul internaţionalului român.

Pentru început, Puşcaş a marcat din penalty în minutul 79, pentru ca două minute mai târziu să înscrie pentru 2-1, după o acţiune superbă. Tot Puşcaş a făcut 3-1 după ce a mai înscris o dată în minutul 84.

Este cel mai rapid hattrick din ultimii 36 de ani de existenţă ai lui Reading. Cel mai rapid hattrick rămâne cel reuşit de Trevor Senior, în doar 4 minute, în 1983.

Afla mai multe despre: george puşcaş