VIDEO | Sepsi - Dunărea Călăraşi 1-0. Simonovski a deschis scorul în minutul doi şi asta a fost tot

Sepsi a trecut cu 1-0 de Dunărea Călăraşi în primul meci al etapei a şaptea în Liga I. Simonovski a marcat singurul gol al partidei, în minutul doi.

LIVE VIDEO | SEPSI - DUNĂREA CĂLĂRAŞI 1-0

ECHIPELE DE START:

SEPSI: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovici, Sato - Vaşvari, Fulop - Drăghici, Tandia, Nouvier - Simonovski

DUNĂREA: Straton - Grigorov, Dobrosavlevici, Şandru, Ispas - Kanda, Puşcaş, Simion, Pană - Valentin Alexandru, Nkoudou

FINAL

min. 74 - Ocazie importantă pentru Sepsi! Viera trimite periculos cu capul din afara careului de 16 metri, după o lovitură liberă.

min. 65 - E linişte pe stadionul din Sfântu Gheorghe. Cele două echipe duc majoritatea duelurilor la centrul terenului.

min. 46 - Start în repriza secundă!

PAUZĂ

min 30 - Ocazie pentru Sepsi! Simonovski, la un pas de „dublă”. Mingea expediată de acesta a izbit bara porţii apărate de Straton.

min. 9 - Ocazie pentru Sepsi! Şutul lui Drăghici din interiorul careului de 16 metri, blocat de un fundaş al Dunării Călăraşi.

min. 2 - GOOOOOL Sepsi! Simonovski deschide scorul, după o fază spectaculoasă.

min. 1 - A început partida!

Sepsi e în scădere de formă, iar trupa lui Eugen Neagoe n-a reuşit să câştige sau să marcheze în ultimele două runde. Totuşi, gruparea din Sfântu Gheorghe joacă excelent acasă şi are procentaj maxim după două jocuri.

De cealaltă parte, Dunărea Călăraşi merge pe terenul lui Sepsi după victoria importantă obţinută în faţa celor de la Poli Iaşi. Elevii lui Dan Alexa au câştigat cu 2-0 în faţa ieşenilor, iar acum sunt hotărâţi să plece neînvinşi şi de la Sfântu Gheorghe.

Afla mai multe despre: sepsidunarea calarasiliga 1,