VIDEO | Sepsi, victorie spectaculoasă în amicalul cu locul 2 din Slovacia. La final, jucătorii au cântat imnul Ţinutului Secuiesc împreună cu fanii adverşi

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi Sf. Gheorghe a câştigat cu scorul de 3-2 meciul amical disputat în Slovacia, în compania echipei FC Dac.

Echipa antrenată de Eugen Neagoe a profitat de pauza competiţională dată de jocurile naţionalei, cu Lituania şi cu Muntenegru, pentru a disputa un meci amical în Slovacia. Au înfruntat-o pe FC Dac, echipă aflată pe locul secund în campionatul Slovaciei. Echipa evoluează în Dunajska Streda, un oraş locuit în mare parte de etnici maghiari. La final, jucătorii celor două echipe au cântat împreună cu fanii imnul Ţinutului Secuiesc.

Sepsi a deschis scorul încă din minutul 11, prin Prosser, dar s-a văzut repede egalată. Elevii lui Eugen Neagoe au revenit la conducere prin reuşita lui Hadnagy, din minutul 55, apoi s-au dus la 3-1 după reuşita lui Tandia, din minutul 62.

Afla mai multe despre: sepsiamicalslovaciaimntinutul secuiesc