VIDEO | Sergiu Hanca a marcat din nou în campionatul Poloniei. A fost al 9-lea gol al sezonului

Formaţia Cracovia, la care joacă Sergiu Hanca şi Cornel Râpă, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Lechia Gdansk, într-un meci din play-off-ul campionatului Poloniei. Unul dintre goluri a fost marcat de Hanca, în minutul 90+4, din penalty.

După o primă repriză fără goluri, KS Cracovia s-a dezlănţuit în actul secund şi a obţinut o victorie concludentă, scor 3-0, în deplasarea de la Gdansk. Primul gol a fost marcat de Lopes, în minutul 48, diferenţa a fost majorată de Siplak, în minutul 70, din pasa fostului jucător de la Poli Iaşi, Florian Loshaj, iar Sergiu Hanca a punctat din lovitura de la 11 metri în minutul 4 al prelungirilor. Sergiu Hanca şi Cornel Râpă au fost titulari şi integralişti.

După 34 de etape, KS Cracovia este pe locul 5, cu 52 de puncte, în luptă directă pentru calificarea în cupele europene pentru sezonul viitor cu Lech Poznan (57), Piast (54) şi Slask Wroclaw (53).

Pentru Sergiu Hanca, a fost al nouălea gol înscris în această ediţie de campionat.

Afla mai multe despre: fotbal