VIDEO | Set în Galatasaray - Denizlispor! Costel Pantilimon a încasat şase goluri într-un meci de coşmar pentru român

Galatasaray a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 6-1 (3-0), echipa Denizlispor, cu portarul Costel Pantilimon pe teren tot meciul, în etapa a XX-a a campionatului turc de fotbal.

Au marcat: Akbaba '9, Feghouli '17, Donk '45+1, Ozkal '60 (a), Belhanda '64, Sekidika '90+1 / Tusha '48.

În urma acestui rezultat, Galata a depăşit fosta echipă a lui Marius Şumudică, Gaziantep (34 de puncte) şi a urcat pe locul 3, cu 36 de puncte, la două puncte de Beşiktaş şi Fenerbahce, de pe locurile 1-2.

Denizlispor ocupă locul 21, ultimul, cu 14 puncte, la cinci puncte de Kayserispor, de pe locul 17, primul care asigură menţinerea în prima ligă.

Titular în poartă la formaţia din liga turcă, Pantilimon nu şi-a mai primit salariul de o bună vreme şi a reclamat clubul la FIFA. În situaţia românului se află alţi 4 colegi de echipă care au făcut acelaşi lucru (Neven Subotic, Mathieu Dossevi, Fabiano Leismann şi Tiago Lopes) iar un altul a şi plecat (Ismail Aissati).

Afla mai multe despre: costel pantilimondenizlispor