VIDEO | Sevilla a fost umilită pe terenul lui Eibar! Meci cu şase goluri în La Liga

La Liga

40 de secunde au avut de asteptat fanii de pe Ipurua pentru a se bucura de primul gol al echipei favorite. Eibar a deschis scorul cu Sevilla prin Kike. Atacantul a reusit un sut fenomenal.

Si cum a inceput, asa a si continuat partida. Pana la pauza s-au marcat inca 3 goluri. Orellana si Ramis au marcat pentru Eibar in timp ce Sarabia a punctat pentru Sevilla dupa un 11 metri obtinut de Sandro.

In repriza a doua andaluzii au fortat, dar reusitele au venit tot in poarta lui Sergio Rico. Orellana a reusit dubla dupa o greseala mare a lui Lenglet, iar Arbilla a inchis tabela la 5-1 din lovitura libera.

Eibar are 32 de puncte in La Liga in timp ce Sevilla a ramas cu 33.

Afla mai multe despre: eibarsevillala ligaspaniaprimera division