VIDEO | Sevilla a ieşit din lupta pentru titlu după înfrângerea cu Bilbao, 0-1 pe teren propriu

La Liga

Lupta pentru titlul din Spania se va da în trei. Sevilla a pierdut acasă cu Bilbao şi a ieşit din această bătălie, chiar dacă e la doar şase puncte de liderul Atletico.

Andaluzii au atacat din primul şi până ân ultimul minut, dar n-au reuşit să înscrie En Nesiri a avut două şanse mari în prima repriză, dar nu a reuşit să îl învingă pe Unai Simon. În final, Papu Gomez a trecut şi el pe lângă gol. În schimb, a înscris Bilbao pe contraatac. Iniaki Williams a marcat superb şi a pus capăt visului la titlu al Sevillei.

Afla mai multe despre: sevillaspanialaligatitluvideo