VIDEO Sevilla bagă spaima în CFR. Cum s-au descurcat andaluzii înainte de duelul cu CFR Cluj, transmis joi de Telekom Sport

CFR Cluj

FC Sevilla a făcut instrucţie în La Liga cu Getafe, într-un derby al Cupelor Europene în La Liga.

Chiar înainte de manşa retur cu CFR Cluj, FC Sevilla a zdrobit-o pe Getafe, scor 3-0. Lucas Ocampos a deschis scorul pentru Sevilla în minutul 43, iar după pauză, formaţia lui Julen Lopetegui a mai punctat de alte două ori.

Fernando a marcat în minutul 67 pentru 2-0, iar Kounde a făcut 3-0 în minutul 75.

FC Sevilla urcă până pe locul 3 în campionat după această etapă şi face schimb de locuri cu Getafe. Joi, de la ora 22:00, Sevilla dă piept cu CFR Cluj, în returul din 16-imile UEFA Europa League. Meciul va fi transmis în direct de Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fc sevillacfr cluj