VIDEO | Sevilla - Bayern 1-2. Nemţii se impun în Andaluzia. Două autogoluri le-au adus acestora victoria

Formaţia Bayern Munchen a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Sevilla, în manşa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

VIDEO REZUMAT | Sevilla - Bayern 1-2 (Sarabia 32 / Navas ag.37, Escudero ag.68)

Gazdele au deschis scorul printr-un gol controversat marcat de Sarabia, dar cinci minute mai târziu nemţii restabileau egalitatea, prin autogolul lui Navas, ca în minutul 68, tot un autogol să stabilească rezultatul final, 1-2.

Returul va avea loc la 11 aprilie, la Munchen.

ECHIPELE DE START:

SEVILLA: Soria - Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero - N`Zonzi, Pizarro - Sarabia, Vazquez, Correa - Ben Yedder

BAYERN: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat - Muller, Vidal, Martinez, Alcantara, Ribery - Lewandowski

FINAL

68' - GOOOL Bayerm! Mingea trimisă cu capul de Alcantara este deviată în poartă de Escudero.

63' - Bayern pune presiune pe apărarea celor de la Sevilla, dar golul se lasă aşteptat.

49' - Dublă ocaizie pentru Sevilla. Nemţii scapa fără gol primit.

46' - A început repriza secundă!

PAUZĂ

37' - GOOOL Bayern! Centrarea lui Ribery este deviată de un fundaş al lui Sevilla şi se scurge în poarta apărată de Soria.

32' - GOOOL Sevilla! Jucătorul care a avut cea mai mare ocazie a marcat şi primul gol al partidei.

20' - Ocazie pentru Sevilla! Mingea sare norocos la Sarabia, dar jucătorul lui Sevilla trimite pe lângă poartă din poziţie ideală.

15' - Correa cade în careul celor de la Bayern, dar arbitrul îl sacţionează cu ”galben”, pentru simulare, deşi reluările au arătat că a existat contact între jucătorul lui Sevilla şi Boateng.

1' - A început partida!

Trupa lui Montella a produs surpriza şi a lăsat-o acasă pe Manchester United, după o prestaţie senzaţională pe Old Trafford. Sevilla va avea însă de înfruntat un Bayern turat la capacitate maximă. Bavarezii vin în Andaluzia după ce au spulberat-o pe Borussia Dortmund, în derby-ul din Bundesliga, scor 6-0.

Bayern este marea favorită a ”dublei”, iar o victorie a oaspeţilor îţi aduce o cotă de 1,67. Egalul primeşte o cotă de 4,20, în timp ce un succes al spaniolilor pare cel mai puţin probabil şi e cotat la 5,50.

LIVE VIDEO | SEVILLA - BAYERN

Înainte să dea peste Sevilla, Bayern Munchen a distrus-o pe Beşiktaş. Turcii n-au avut absolut niciodată, iar nemţii au bifat un 8-1 la general. Confruntarea de pe terenul Sevillei se anunţă extrem de spectaculoasă, ţinând cont că ambele echipe practică un fotbal ofensiv.

ECHIPE PROBABILE:

SEVILLA: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - Pizzaro, N`Zonzi - Sarabia, Vazquez, Correa - Muriel

BAYERN: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba - Rodriguez, Martinez, Vidal - Robben, Lewandowski, Ribery

Sevilla - Bayern se joacă marţi, de la 21:45, în direct la Telekom Sport 2. Cele mai importante faze vor putea fi urmărite, în timp real, pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: sevillabayernliga campionilor,