VIDEO | Show cu Şumudică pe teren! Antrenorul român a explodat după prima victorie la Gaziantep

Antrenorul român Marius Şumudică (52 de ani) a făcut show pe teren după prima victorie reuşită la Gaziantep, echipă cu care a semnat la începutul acestei luni.

VIDEO | Şumudică, show pe teren după prima victorie la Gaziantep

Gaziantep, formaţia pregătită de Marius Şumudică, a câştigat partida cu Istanbulspor, scor 2-0, în etapa a şasea din campionatul Turciei.

Tabela a fost deblocată de atacantul român Denis Drăguş, în minutul 74, aflat la prima sa reuşită pentru echipa turcă.

Scorul final a fost stabilit de de Ajeti, în minutul 90+5. Drăguş a jucat până în minutul 87, când a fost schimbat de Gradel.

Alături de Denis Drăguş, Marius Şumudică a jucat şi cu alţi jucători români încă din primul minut. Portarul Florin Niţă a fost integralist, iar Alex Maxim a fost schimbat în minutul 72.

Aceasta a fost prima victorie reuşită de Gaziantep în acest sezon. Echipa avea până acum eşecuri pe linie, în primele cinci etape.

La finalul meciului, Şumudică a făcut spectacol pe teren. A făcut mai multe gesturi cu mâinile direct pe gazon.

Le-a fluturat în aer, le-a dus la ureche sau la gură, iar spectatorii l-au aclamat şi au celebrat victoria alături de tehncianul român.

Totodată, acesta i-a strâns pe jucători în jurul său şi s-au dus să le mulţumească suporterilor pentru susţinerea necondiţionată oferită.

În urma acestui succes, Gaziantep, echipa lui Marius Şumudică, a urcat pe locul 18, cu trei puncte în şase etape.

Afla mai multe despre: marius sumudicagaziantepsumudica show