VIDEO | Show total în derby-ul Valenciei. Şapte goluri, unul mai frumos ca altul, plus o răsturnare spectaculoasă de scor

La Liga

Etapa a 18-a din La Liga s-a încheiat cu un supermeci între Levante şi Valencia.

Levante - Valencia 3-4

Gazdele au avut o primă repriză perfectă. Campana a ratat un penalty, dar tot el a fost pe fază şi a făcut 1-0. Peste doar trei minute, Roger Marti i-a ridicat din nou în picioare pe fanii roş-albaştrilor, cu reuşita de 2-0.

Guedes a redus din diferenţă chiar înaintea pauzei, cu un şut violent. Imediat după reluare, liliecii au primit şi ei penalty, iar Soler şi-a deschis contul de goluri.

Acelaşi internaţional spaniol a punctat pentru 3-2 pe un contraatac încheiat cu un nou şut în forţă la poarta gazdelor. Guedes si Bardhi au mai punctat şi ei, iar Valencia a urcat pe 7 în La Liga.

Afla mai multe despre: levante-valencia-spania