VIDEO | Show total în NBA. Meci cu 264 de puncte fără prelungiri. Vezi toate rezumatele serii

NBA

Un european a fost eroul serii în NBA. Giannis Antetokounmpo a dus-o pe Milwaukee Bucks către încă un succes în noul sezon şi către locul doi în Conferinţa de Est.

Sunt meciuri prin Divizia Naţională care se încheie cu scorul pe care întâlnirea Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs l-a avut la pauză. Echipa din Wisconsin a câştigat cu 135 la 129 în faţa celor de la San Antonio Spurs, cel mai disputat meci al serii. După două sferturi scorul era echilibrat 67-68. Giannis Antetokounmpo a fost cel mai bun de pe teren pentru Milwauke cu 23 de puncte marcate şi 18 recuperări. Cu victoria din faţa lui Spus, Milwauke e a doua în "Est", în timp ce campioana din 2014, San Antonio, e pe 12 în Conferinţa de Vest.