VIDEO | SHOW TOTAL marca FC Botoşani. O "Rabona" de excepţie şi un şut superb au răpus-o pe Craiova

FC Botoşani a avut o primă repriză excelentă în faţa Universităţii Craiova. Moldovenii au marcat două goluri superbe prin Fabbrini şi prin Fulop.

Mai întâi, mijlocaşul italian l-a executat pe compatriotul său din poarta Craiovei, Pigliacelli, în minutul 25, şi a deschis scorul pentru FC Botoşani.

Apoi, Fulop a dublat avantajul echipei pregătite de Liviu Ciobotariu. Mihai Roman a reuşit o "Rabona" de excepţie, iar mijlocaşul de 21 de ani a profitat de ieşirea greşită a lui Pigliacelli şi a marcat pentru 2-0.

Afla mai multe despre: fc botosaniuniversitatea craiovafabbrinifulop