VIDEO | Şi-a revenit Andrei Cristea! Dublă fabuloasă în doar cinci minute cu FC Botoşani

CSM Poli Iași

Atacantul echipei Poli Iaşi, Andrei Cristea, a reuşit o dublă de senzaţie în prima repriză a partidei cu FC Botoşani, din etapa a cincea a Ligii 1.

Atacantul de 34 de ani a marcat două goluri fabuloase în decurs de doar cinci minute. Mai întâi, Andrei Cristea a deschis scorul în minutul 30, după o acţiune personală şi un şut din aproximativ 18 metri, pentru ca în minutul 35 să reuşească dubla, printr-un gol şi mai frumos.

Vârful ieşenilor a primit mingea în colţul drept al careului de 16 metri advers, l-a întors pe toate părţile pe fundaşul grec Aristidis Soiledis, apoi a plasat mingea cu piciorul stâng, fix în vinclul porţii lui Pap.

Sunt primele goluri înscrise de Andrei Cristea în actuala ediţie de campionat. Doar două goluri marcase echipa sa în primele patru etape. La pauză, Poli Iaşi o conduce pe FC Botoşani cu scorul de 2-0.

Afla mai multe despre: cristeadublaiasi