VIDEO Şi-a revenit Haaland! Borussia Dortmund a câştigat clar cu Werder Bremen. Norvegianul a dat recital

Borussia Dortmund

Erling Haaland a fost omul meciului dintre Borussia Dortmund şi Werder Bremen

Borussia Dortmund îşi continuă cursa de urmărire a locurilor de Liga Campionilor, în ciuda unui start ratat în duelul cu Bremen. Rashica a deschis scorul pentru Werder după un sfert de oră. Borussia a revenit însă fantastic şi a scăpat de emoţii până la pauză.

Reyna a restabilit egalitatea, înainte să îşi intre în rol fenomenul Haaland. Maşinăria de goluri norvegiană a făcut dubla în decurs de patru minute şi a stabilit scorul pauzei, 1 la 3. Borussia a ridicat piciorul de pe acceleraţie în actul secund, dar tot a reuşit să mai marcheze o dată. Hummels a închis tabela la 4-1

Afla mai multe despre: erling haalandborussia dortmund