VIDEO | Simeone a uitat de camere şi s-a descătuşat la golul lui Gimenez. Gest incredibil făcut de antrenorul lui Atletico

Atletico Madrid a luat o opţiune serioasă pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce s-a impus cu 2-0, pe propriul teren, în faţa lui Juventus.

După golul anulat al lui Morata, graţie sistemului VAR, Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 78 prin Gimenez. Ulterior, celălalt fundaş central al lui Simeone, Godin, a marcat şi el şi a stabilit scorul final.

La prima reuşită a lui Atletico, Diego Simeone s-a descătuşat, iar camerele au surprins un gest incredibil al antrenorului madrilenilor.

Afla mai multe despre: atleticomadrid