VIDEO Sinceritatea lui Florea l-a amuzat pe Constantin Zotta: ”Îmi asum! Am dat intenţionat” / ”A explicat fix ceea ce am crezut şi noi”

Chindia Targoviste

FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I. Daniel Florea a marcat pentru Chindia, dar golul său a fost anulat pentru henţ.

Darius Olaru a marcat singurul gol al meciului în minutul 23. Cu câteva minute înainte, Dragoş Nedelcu a fost înlocuit, fundaşul FCSB-ului accidentându-se din nou.

Oaspeţii au marcat şi ei în minutul 62 prin Florea, dar reuşita acestuia a fost anulată pentru henţ: „O centrare foarte bună, am încercat să joc mingea, am fost puţin scosa de pe traiectoria mingii şi am încercat să o bag cu mâna. Oricum, destul de vigilenţi arbitrii, au văzut de la 30 de metri că am atins mingea cu mâna. Nişte auturi pe aici şi nişte faulturi la 3 metri de ei nu prea le-au văzut, dar e un paradox şi ăsta, ce să zic? (n.r Ai vrut?) Intenţionat, da. Mi-am dat seama că m-a scos de pe traiectorie şi am încercat, mi-am asumat, niciun fel de problemă. Urmează două meciuri importante cu Craiova, încercăm din fiecare meci să scoatem maxim. Lupta se va da acolo în play-out..”

Vezi golul anulat Chindiei pentru henţul comis de Florea

”Mie mi s-a părut sincer, dar l-a înţepat şi pe arbitru” a spus Dan Udrea, moderatorul de la Sport Center, imediat după flash interviul acordat de fotbalistul Chindiei. ”A explicat fix ceea ce am crezut şi noi” a spus Constantin Zotta, printre zâmbete. ”Pe de altă parte a mai spus ceva interesant. Că ei simt că sunt o echipă mică şi nu am posibilităţi. Are dreptate!” a mai spus fostul arbitru internaţional.

FCSB - Chindia 1-0. Victorie la limită pentru liderul Ligii 1

Au evoluat echipele:

FCSB: A. Vlad – Ov. Popescu, Haruţ, Nedelcu (Miron ’13), Radunovici – Oaidă (Buziuc ’46, Vukusic ‘80). Şut, Olaru – Moruţan (Simion ’79), Fl. Coman, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

Chindia: Aioani – Căpuşă, Iacob, Piţian, C. Dinu – Neguţ (Yameogo ’72), Rata, Dulca (Şerban ’90), Diaz (Mitrea ’46) – D. Florea (Berisha ’83), D. Popa (Costea ’83). Antrenor: Emil Săndoi

Afla mai multe despre: daniel floreaconstantin zotta