VIDEO | Slovenia, prima finalistă a Campionatului European de volei masculin. Astăzi aflăm şi cea de-a doua finalistă, în direct la Telekom Sport

Sporturi

Naţionala Sloveniei s-a calificat în finala Campionatului European de Volei masculin, după ce a trecut de naţionala Poloniei.

Slovenia, vicecampioana continentală in 2015 a câştigat primul set cu scorul de 25-23, dar Polonia a revenit şi a egalat la seturi după ce s-a impus în setul 2 cu scorul de 26-24.

Ultimele două seturi au revenit voleibaliştilor sloveni, care vor finala Campionatului European cu învingătoarea dintre Serbia şi Franţa. Cele două se înfruntă astăzi, de la ora 22:00, într-un meci care va fi transmis de la ora 22:00, pe Telekom Sport 3.

Afla mai multe despre: campionatul european de volei