VIDEO | Şoc pentru Costel Gâlcă în Danemarca! A retrogradat după un baraj dramatic

Formaţia antrenorului român a pierdut după prelungiri returul cu Hobro după ce câştigase în prima manşă pe terenul adversarilor.

Vejle se impusese cu 1-0 în urmă cu o săptămână şi nimeni nu se gândea că soarta calificării s-ar putea întoarce. Echipa lui Gâlcă a fost condusă încă din minutul 14 după un super gol al adversarilor şi şi-a permis şi luxul ratării unei lovituri de la 11 m în finalul primei părţi. Oaspeţii au dat lovitura de graţie în minutul 103 al prelungirilor, iar reuşita practic a retrogradat-o pe Vejle în liga secundă. Dacă ar fi câştigat, echipa lui Gâlcă ar fi trebuit să mai câştige încă un baraj pentru a rămâne în prima ligă.

Afla mai multe despre: gâlcăvejledanemarcaretrogradarebaraj