VIDEO | Şocul sezonului în Bundesliga! Eintracht Frankfurt a demolat-o pe Bayern Munchen. Vezi AICI toate golurile

Bundesliga

Începutul slab de sezon al lui Bayern Munchen a continuat sâmbătă, în direct la Telekom Sport. Tehnicianul croat Niko Kovac a avut o după-amiază de coşmar, echipa sa înregistrând o înfrângere usturătoare.

Eintracht Frankfurt s-a distrat pe teren propriu cu deţinătoarea titlului din Bundesliga. Dezastrul a început în minutul 9, atunci când Jerome Boateng a fost eliminat direct. Kostic şi Sow au marcat rapid două goluri pentru gazde, însă la pauză Frankfurt a intrat cu avantaj de un singur gol, după ce Robert Lewandowski a redus din diferenţă. Polonezul a ajuns la 14 goluri şi este lider detaşat în clasamanetul golgheterilor din Germania.

Asaltul lui Frankfurt a continuat în repriza secundă. Simţind miros de sânge, elevii lui Adi Hutter au marcat în alte trei rânduri, prin Abraham, Hinteregger şi Paciencia. Astfel, Bayern Munchen a pierdut cu 5-1. Ultima oară când bavarezii au pierdut cu acest scor a fost cu 2009, într-un meci cu Wolfsburg.

Campioana en-titre din Germania are cel mai slab început de sezon din ultimii 11 ani.

Afla mai multe despre: bayern muncheneintracht frankfurtbundesliga