VIDEO | Spectacol de gală în NBA. Show cu peste 265 de puncte în New Orleans. Rezumatele serii

NBA

Cel mai spectaculos baschet de pe planetă, NBA, a programat în dimineaţa zilei de marţi o serie de nouă meciuri. Rezumatele tuturor partidelor le puteţi vedea pe telekomsport.ro

• Sacramento Kings - Oklahoma City Thunder 113-117
Meciul serii din NBA s-a jucat în New Orleans, unde Pelicans a înfruntat-o pe San Antonio Spurs. A fost un adevărat show ofensiv al baschetbaliştilor din New Orleans, care au marcat 140 de puncte. De altfel, cei mai buni patru marcatori ai meciului au venit din echipa lui  Alvin Gentry. Anthony Davies, E'Twaun Moore, Julius Randle şi Jrue Holiday au marcat împreună 95 dintre punctele reuşite de "pelicani".

În această săptămână, LIVE pe Telekom Sport:

• Duminică, 03:00, Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets, Telekom Sport 1;
  • Duminică, 22:30, LA Lakers - Orlando Magic, Telekom Sport 2;
Un meci la fel de spectaculos, dar ceva mai echilibrat, s-a jucat în Charlotte. Hornets a învins-o cu 117-112 pe vicecampioana Cleveland Cavaliers, după un sfert patru de senzaţie. Cu un Kemba Walker în mare formă, marcator a 43 de puncte, Charlotte a revenit de la zece puncte diferenţă în ultimele cinci minute. Hornets a bifat prima victorie după două înfrângeri consecutive şi a urcat pe locul 8 în Conferinţa de Est. De cealaltă parte, Boston Celtics a înregistrat a doua înfrângere la rând şi a căzut pe locul şase.

Cea mai clară victorie a serii i-a aparţinut lui Indiana Pacers, care s-a impus cu 121-94 în faţa lui Utah Jazz. Bogdan Bogdanovici a fost eroul celor din Indiana, care au urcat pe trei în Conferinţa de Est după acest succes. Jazz a înregistrat al treilea eşec din ultimele patru meciuri şi a ajuns pe locul 12 în cealaltă conferinţă.

Afla mai multe despre: nbavideorezumate