VIDEO Spectacol fără români în Lazio - Lecce. Immobile continuă să facă senzaţie şi inspiră teamă printre băieţii lui Dan Petrescu

Formaţia Lazio Roma, adversară a CFR Cluj în grupele Ligii Europa, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa lui Romario Benzar, Lecce, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului Italiei.

Fără Ştefan Radu, accidentat şi cu Benzar doar pe banca de rezerve, Lazio şi Lecce au oferit un festival de goluri. Biancocelestii au înscris primii.

Correa a deschis scorul, servit excelent de Luis Alberto. Oaspeţii au egalat până la pauză, prin Lapadula. Lazio a revenit în avantaj în al doilea act după ce Acerbi a trimis o pasă senzaţională pentru golul lui Milinkovic Savic.

Au urmat trei minute de aur pentru jucătorii lui Inzaghi Immobile a punctat de la punctul cu var pentru a 14-a oară în acest sezon. Apoi, Correa a reuşit dubla.

Afla mai multe despre: laziocfr