VIDEO Spectacol în Bundesliga! Bayern Munchen, meci cu şase goluri după revenirea de la Mondialul Cluburilor

Bayern Munchen

Proaspăta campioană mondială a cluburilor a călcat strâmb în campionat. Bayern a venit de la 25 de grade la o zăpadă ca în poveşti şi a făcut un egal nebun acasă cu o nou promovată.

Bayern s-a încununat campioana lumii la nivel de cluburi vineri, în Qatar, iar la revenirea în Germania a dat de o ninsoare consistentă. Nou promovata Arminia s-a adaptat mai bine la condiţii şi a făcut o primă repriză de vis pe Allianz.

Vlap a deschis scorul după nouă minute de la startul partidei. Piepper l-a învins apoi şi el pe Neuer şi la cabine s-a intrat cu 0-2. Organizatorii au curăţat terenul în mai puţin de 10 minute, iar Bayern a început în forţă. Lewandowski a ajuns la 25 de goluri în acest campionat imediat după reluare. Imediat, Gebauer a refăcut diferenţa de două lungimi.

Tolisso a punctat pentru 2-3, iar Davies a egalat. Americanul a prins un şut superb, iar Bayern are un avans de cinci puncte faţă de a doua clasată, Leipzig.

Afla mai multe despre: bayern munchenarminia bielefeld