VIDEO | Spectacol în Premier League! Liverpool a învins cu 3-0, iar între Crystal Palace şi Wolves au fost cinci goluri

Premier League

Liverpool se anunţă o candidată serioasă la titlu în acest sezon. Elevii lui Klopp au învins-o fără probleme şi pe Aston Villa, scor 3-0. Crystal Palace a trecut de Wolves într-un meci cu cinci goluri.

Liverpool - Aston Villa 3-0

Liverpool a legat trei succese la rând şi a urcat între primele patru echipe. Cormoranii au deschis în minutul 3 scorul cu Aston Villa. Szoboszlai a marcat primul lui gol la Liverpool cu un şut de senzaţie.

Darwin Nunez a avut ocazia să facă 2-0, dar a lovit bara. Mingea a sărit însă din bară în Matty Cash, care nu a putut evita autogolul. Nunez s-a evidenţiat  în mod negativ şi în actul secund. A ratat cu poarta goală.

Uruguayanul şi-a mai spălat din păcate. A deviat pe spate, iar Salah a îndeplinit o simplă formalitate. Liverpool - Villa s-a terminat 3-0

Crystal Palace - Wolves 3-2

Crystal Palace a învins-o pe Wolverhampton şi a urcat pe locul şapte. Meciul s-a animat în repriza secundă. Gazdele au deschis scorul prin reuşita lui Edouard. Hwang Hee- Chan, intrat de doar cinci minute pe teren, a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap.

Eze a profitat de o bâlbâială şi a readus-o pe Palace în avantaj, ca mai apoi Edouard să reuşească dubla în minutul 84.

Cunha a stabilit scorul final în prelungiri: Crystal Palace - Wolves 3-2.

Afla mai multe despre: rezultate premier leagueliverpool aston villa