VIDEO | Spectacol în prima manşă a barajului pentru Bundesliga: Stuttgart - Union Berlin 2-2

Stuttgart şi divizionara secundă Union Berlin au oferit un meci superb, joi seară, în prima manşă din barajul pentru Bundesliga, meci încheiat la egalitate, scor 2-2.

Şvabii au deschis scorul în urma unei acţiuni senzaţionale create de Donis. Grecul a plecat din propria jumătate şi l-a servit excelent pe Gentner, care a făcut 1-0.

După nici două minute, berlinezii au restabilit egalitatea. Abdullahi s-a descurcat excelent şi a înscris. Al doilea act s-a desfăşurat după acelaşi scenariu. Stuttgart a revenit în avantaj la cinci minute după pauză. Mario Gomez a marcat cu noroc. Friedrich a stabilit scorul final, Stuttgart - Union Berlin 2-2.

Returul se va disputa lunea viitoare, la Berlin, în direct la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: stuttgart