VIDEO | Spectacol total în Cupa Angliei! Liverpool, eliminată de West Brom, după ce a condus cu 1-0

Liverpool

Spectacol total pe Anfield. Liverpool, eliminată, pe teren propriu, de formaţia West Bromwich, din Cupa Angliei, scor 2-3, după un meci în care arbitrajul video s-a dovedit decisiv în mai multe rânduri.

”Cormoranii” au reuşit să deschidă scorul rapid, în minutul 5, dar la fel de rapidă a fost şi reacţia celor de la West Brom, care au marcat la faza imediat următoare şi au avut nevoie de doar cinci minute pentru a prelua conducerea meciului. West Brom a mai lovit o dată în minutele de prelungire ale primei reprize (acor 1-3).

Liverpool a început tare repriza secundă, dar a reuşit să reducă din diferenţă abia în minutul 78, prin Salah.

min. 78: GOL Liverpool! Salah reduce din diferenţă!

min. 45+2: West Brom măreşte diferenţa de pe tabelă, scor 1-3.

min. 10: Rodrigues face dubla!

min. 6: Rodrigues restabileşte egalitaeta cu un gol de la 16 metri.

min. 5 Leverpool marchează primul gol al partidei.

Afla mai multe despre: liverpoolwest bromwichcupa angliei,