VIDEO | Spectacol total în partida Comuna Recea - FC U Craiova. Şase goluri marcate într-un meci cu adevărat nebungalerie foto

Liga 2

FC U Craiova a rămas neînvinsă şi după etapa a şasea din Liga a II-a. Oltenii au terminat la egalitate, scor 3-3, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

Bălan a deschis scorul pentru FC U Craiova, în timp ce Coman a egalat în prelungirile primei reprize. În cea de-a doua parte, s-au marcat patru goluri. Luboya a adus în avantaj echipa gazdă, apoi, oltenii au revenit prin Anghelina şi Munteanu.

Rus a stabilit scorul final, 3-3, iar Comuna Recea a acumulat patru puncte în actualul sezon de Liga a II-a, în timp ce FC U Craiova are un punct avans faţă de Rapid în fruntea clasamentului.

LIVE VIDEO | Comuna Recea - FC U Craiova, 13:00, Telekom Sport 1

Ambele sunt nou-promovate în liga secundă, însă cele două echipe ocupă poziţii total opuse după cinci etape jucate. Comuna Recea este pe penultimul loc, cu doar trei puncte, venite chiar în etapa precedentă, atunci când Recea a produs surpriza începutului de sezon şi a învins-o pe Rapid, scor 2-1.

În schimb, Craiova lui Mititelu este pe locul doi, la egalitate cu liderul Rapid, dar cu un meci mai puţin. După egalul din prima etapă, 1-1 cu Miercurea Ciuc, Craiova are victorii pe linie, ultima venind pe teren propriu, împotriva unei alte nou-promovate, CSM Slatina.

Afla mai multe despre: comuna receafc u craiovaliga 2