VIDEO | Spectacol total pe Cluj Arena! Şapte goluri în U Cluj - Dacia Unirea Brăila. Vezi aici toate reuşitele

Liga 2

Universitatea Cluj a câştigat cu 6-1 meciul jucat acasă în faţa ultimei clasate în Liga 2, Dacia Unirea Brăila, în etapa a 12-a a Ligii 2. După acest succes echipa lui Falub a urcat pe locul 4 în clasament.

Universitatea Cluj s-a apropiat de locurile promovabile după victoria la scor în faţa Daciei Unirea Brăila. A fost 6-1 pentru alb-negri care au făcut show după pauză în faţa echipei care a primit deja 35 de goluri în acest sezon. Goga a marcat singurul gol al primei reprize, apoi la reluare diferenţa s-a mărit graţie dublelor lui Ursu şi Marius Coman, dar şi a golului reuşit în final de Răzvan Greu.

Pentru lanterna roşie a ligii secunde a înscris olandezul Van den Driest după ce Calu ratase un penalty. Cu acest succes, U Cluj ajunge pe locul 4 în clasament, la 4 puncte de liderul Sportul Snagov şi la două lungimi în spatele celor de la FC Argeş, aflaţi acum pe loc de baraj.

Afla mai multe despre: u clujdacia unirea brailaliga a 2-alive video