VIDEO Spectacol TOTAL pe Ennio Tardini. Parma a condus-o pe Sampdoria cu 2-0, dar a pierdut INCREDIBIL. Ionuţ Radu nu a fost nici în lot

Serie A

Fără Ionuţ Radu, din nou rezervă, Parma a pierdut al şaselea meci dintre ultimele şapte jucate.

Echipa portarului român a dominat prima parte. A condus  cu 2-0 la pauză după reuşita lui Gervinho şi autogolul lui Bereszynki. Ranieri a schimbat extrem de inspirat la pauză şi Sampdoria a întors scorul.

De abia intrat pe teren, Maroni i-a pasat decisiv lui Chabot pentru 2-1. Qualiaregla a egalat cu 20 de minute înainte de final. Ş tot el a oferit pasa decisivă pentru Bonazzoli, intrat pe teren în reprezia secundă.

Sampdoria s-a impus cu 3-2 şi a ajuns la 3 victorii consecutive.

Afla mai multe despre: ionuţ radu