VIDEO | Spectacol total pe San Siro! Icardi, gol spectaculos. Inter revine şi impune în faţa lui Tottenham

Inter, câştigătoarea Champions League în 2010, a revenit cu victorie în cea mai importantă competiţie continentală intercluburi, după o pauză de şapte ani. Formaţia italiană a învins pe Giuseppe Meazza, formaţia Tottenham Hotspur, cu scorul de 2-1, după ce a revenit de la 0-1.

UPDATE: Inter Milano a învins, acasă, cu scorul de 2-1 (0-0), pe Tottenham. Englezii au condus până în minutul 85, dar au fost egalaţi şi apoi învinşi cu un gol înscris în minutul 90+2. Au marcat Icardi, în minutul 85 şi Vecino, în minutul 90+2, respectiv Eriksen, în minutul 53.

VEZI MAI JOS GOLURILE:

Eriksen, min. 53

Icardi, min. 53

Vecino, min. 90+2

Inter Milano: Handanovic - Skriniar, de Vrij, Miranda, Asamoah - Vecino, Brozovic - Politano, Nainggolan, Perisic - Icardi
Rezerve: Berni, Padelli, Ranocchia, Borja Valero, Candreva, D'Ambrosio, Keita Balde

Tottenham: Vorm - Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dembele, Dier, Erisken, Lamela - Kane, Son
Rezerve: Gazzaniga, Rose, Walker-Peters, Winks, Wanyama, Lucas, Llorente

LIVE VIDEO | Inter - Tottenham, de la 19:55, în direct la Telekom Sport 2

Dacă echipa italiană, de trei ori câştigătoare a competiţiei, 1964, 1965 şi 2010, se întoarce după şapte ani, Tottenham se află pentru a treia oară la rând în grupe. Totuşi, englezii au trecut o singură dată de grupe, în ultimele două sezoane, şi atunci s-au oprit în optimi de finală. Mai exact, în sezonul trecut, atunci când Tottenham a fost eliminată de Juventus Torino,

Meciuri spectaculoase între Inter şi Tottenham

În ultimele patru meciuri directe, Internazionale Milano şi Tottenham şi-au împărţit victoriile frăţeşte. Toate partidele au fost spectaculoase, media de goluri pe meci fiind de 4,75. Totuşi, cele două echipe trec printr-o perioadă dificilă. Atât Inter, cât şi Tottenham au fost învinse în campionat. Tottenham a pierdut, pe teren propriu, contra lui Liverpool, cu scorul de 2-1, în timp ce Inter a cedat, de asemenea, pe propriul teren, contra Parmei, scor 0-1.

Echipe probabile:

Inter: Handanovic - D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert - Brozovic, Gagliardini - Perisic, Nainggolan, Candreva - Icardi

Tottenham: Vorm - Alderweireld, Sanchez, Vertonghen - Trippier, Dier, Dembele, Davies - Eriksen - Kane, Son

Spectacolul Champions League revine, marţi 18 septembrie, în direct pe posturile Telekom Sport, www.telekomsport.ro şi www.telekomtv.ro. Toate meciurile se văd în reţeaua Telekom.

Afla mai multe despre: intertottenhamucl