VIDEO | St. Etienne s-a calificat în semifinalele Cupei Franţei. Denis Bouanga, gol de toată frumuseţea

St. Etienne s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei Franţei, după ce a învins, scor 2-1, micuţa echipă din liga a patra franceză Epinal.

Golul meciului a fost reuşit de Denis Bouanga, în minutul 37, cu un şut superb din marginea careului de 16 metri. Şi Mahdi Camara a înscris pentru St. Etienne, în minutul 58. Unicul gol al celor de la Epinal a fost înscris din penalty de către Jean-Philippe Krasso.

Epinal a fost marea revelaţie a actualei ediţii din Cupa Franţei. În optimi, formaţia din liga a patra a reuşit să o elimine pe vicecampioana Franţei, Lille, scor 2-1.

PSG, după 6-1 cu Dijon, Olympique Lyon, după 1-0 cu Olympique Marseille

În semifinalele Cupei Franţei s-au mai calificat PSG, după 6-1 cu Dijon, Olympique Lyon, după 1-0 cu Olympique Marseille, şi Rennes, care a trecut de ASM Belfort, cu scorul de 3-0.

Afla mai multe despre: bouanga