VIDEO | Stanciu face spectacol la Sparta Praga. Pasă de gol superbă dată de român, de peste 50 de metri

Nicolae Stanciu a făcut din nou un meci foarte bun pentru Sparta Praga. Mijlocaşul transferat de la Anderlecht a fost titular cu Aalborg şi a reuşit o pasă impresionantă de gol, în minutul 88.

Transferul de la Anderlecht la Sparta pare să-i prindă foarte bine lui Nicolae Stanciu. Mijlocaşul de 24 de ani a fost titular şi în amicalul cu Aalborg, câştigat de Sparta Praga cu 2-1. Internaţionalul român a ieşit în evidenţă în minutul 88, când a reuşit o pasă de gol de peste 50 de metri. La capătul ei a fost Zahustel, care a înscris cu o lovitură de cap.

A fost golul victoriei pentru Sparta Praga. Danezii reuşiseră să deschidă scorul în minutul 50, prin Lesniak, dar Sural a reuşit egalarea în minutul 58. Bogdan Vătăjelu, celălalt român din lotul Spartei Praga, a fost rezervă şi a intrat în minutul 67.

Afla mai multe despre: nicolae stanciusparta pragaaalborg