VIDEO | Stanciu, gol frumos marcat în ultimul amical jucat de Slavia Praga! Cum a înscris

Nicolae Stanciu (28 de ani) a marcat un gol frumos în ultimul meci amical jucat de Slavia, scor 1-1 cu Piast, în cantonament.

Campioana Cehiei, Slavia, a încheiat cantonamentul cu un amical împotriva polonezilor de la Piast, meci terminat la egalitate, 1-1.

Stanciu s-a făcut remarcat cu un gol superb, marcat în minutul 48 al partidei de pregătire. Un şut de la distanţă, fără speranţe pentru portarul advers.

Cu toate astea, Slavia nu a reuşit să menţină avantajul, iar Sokolowski a egalat în minutul 67, stabilind scorul final.

Afla mai multe despre: nicolae stanciugolvideoslavia praga