VIDEO | Steaua Bucureşti - HC Vaslui, 31-25. Echipa roş-albastră obţine prima victorie, după o serie de trei înfrângeri consecutive

Handbal

Steaua Bucureşti rămâne pe locul întâi în Liga Naţională de handbal masculin, după victoria cu Vaslui, scor 31-25. Echipa roş-albastră a obţinut prima victorie, după o serie de trei înfrângeri consecutive.

După înfrângerea cu Dinamo, scor 23-31, steliştii nu au reuşit să mai câştige nicio partidă.

Steaua a avut probleme cu Vaslui doar în prima repriză. La pauză, moldovenii conduceau cu 15-14, dar în partea a doua, Steaua a jucat altceva şi s-a impus în final cu 31- 25.

Trupa lui Ovidiu Mihăilă rămâne pe locul întâi în clasament, bate Vasluiul acasă după patru înfrângeri la rând şi obţine a şasea victorie în ultimele şapte etape din Liga Naţională de handbal masculin.

Afla mai multe despre: handbal masculinsteaua bucuresti handbalhandbal vaslui,