VIDEO | Ştefan Radu, assist în meciul Lazio - Crotone 3-2! Mai are nevoie de un meci pentru a atinge "borna" 400

Serie A

Ştefan Radu a fost decisiv pentru Lazio la prima sa apariţie după cinci săptămâni de absenţă.

Internaţionalul român a pasat decisiv la prima reuşită a capitolinilor în meciul cu Crotone. A fost al doilea assist din acest sezon pentru Radu, care a mai contribuit şi la faza golului doi al lui Lazio. I-a pasat lui Immobile, a cărui preluare greşită s-a transformat în assist pentru Luis Alberto. Crotone a reuşit să revină de fiecare dată. Simy a făcut dubla pentru ultima clasată, cu câte un gol în fiecare repriză.

Victoria lui Lazio a fost adusă de Caicedo în minutul 84. Capitolinii s-au impus cu 3 la 2 şi s-au apropiat la un punct de locurile de cupe europene. Pe Ştefan Radu, meciul cu Crotone l-a adus şi mai aproape de recordul de apariţii în tricoul lui Lazio. Internaţionalul român are 399 de meciuri, cu două mai puţin decât Giuseppe Favali.

Afla mai multe despre: stefan radulazioserie avideo