VIDEO | Ştefan Radu, decisiv pentru Lazio în derby-ul cu Fiorentina! Pasă de gol pentru Immobile, după o fază perfectă

Serie A

Revenit după o accidentare care l-a ţinut trei săptămâni departe de gazon, Ştefan Radu a început ca titular pentru Lazio derby-ul cu Fiorentina, iar fundaşul român s-a remarcat în finalul primei reprize, atunci când i-a oferit o pasă de gol lui Ciro Immobile.

Lazio a deschis scorul în meciul cu Fiorentina, de pe Olimpico, în minutul 37, atunci când Immobile a trimis în plasă mingea trimisă excelent de Ştefan Radu.

Schema celor de la Lazio i-a făcut şah mat pe fotbaliştii Fiorentinei, iar lazialii au intrat la pauză în avantaj.

A fost singurul gol al partidei, iar Lazio s-a impus cu1-0 şi a urcat până pe locul 3 în clasament, cu 15 puncte.

Afla mai multe despre: stefan radulaziofiorentina,