VIDEO | Steliano Filip a debutat la noua echipă. Cum s-a descurcat şi ce spune despre revenirea la naţională

Steliano Filip şi-a făcut debutul printre haiducii de la Split. A fost folosit o repriză. Mai are o săptămână la dispozişţie să îşi convingă antrenorul că merită să fie titular. Campionatul se va relua weekendul viitor în Croaţia.

Steliano Filip a debutat la Hajduk Split, la patru zile după despărţirea de Dinamo. Primul meci în tricoul croaţilor a fost împotriva unui fost adversar din Liga I, Mihai Răduţ, care joacă la Lech Poznan. Filip a jucat în prima repriză şi şi-a făcut perfect treaba

Fostul căpitan al lui Dinamo a fost schimbat la pauză. Răduţ a jucat mai mult, 60 de minute, dar echipa sa a pierdut cu 1-0.

Afla mai multe despre: steliano filiphajdukdinamodebut