VIDEO Straton s-a jucat cu inimile dinamoviştilor la 1-0 pentru Botoşani! Driblingul reuşit în faţa propriei porţi

Dinamo București

Portarul titular al lui Dinamo, Cătălin Straton, a demonstrat că are calităţi şi cu mingea la picior.

LIVE VIDEO | Dinamo - FC Botoşani

Prima repriză a partidei dintre Dinamo şi FC Botoşani s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru moldoveni, iar "câinii" au mai avut la dispoziţie 45 de minute pentru a evita înfrângerea în "Ştefan cel Mare".

Totuşi, o fază la limită i-a speriat pe dinamovişti. În minutul 49, Cătălin Straton a fost pus într-o situaţie dificilă de colegii săi, după ce a primit mingea aproape de linia porţii dinamoviste.

Dugandzic a venit imediat în pressing la portarul advers, iar Straton a ales o metodă riscantă de a ieşi din situaţia dificilă. Portarul titular al lui Cosmin Contra a apelat la un dribling elegant şi a îndepărtat pericolul.

Afla mai multe despre: dinamostratonfc botosani